Historyczne 3 punkty!

Ostatni dzień września zapisze się w historii klubu jako dzień zdobycia pierwszych 3 punktów za wygraną w ligowych rozgrywkach! Tęcza grała na wyjeździe z MKS Żagiew Dzierżoniów i ostatecznie zwyciężyła 24:22 (12:12)!

Obie drużyny w pierwszej kolejce musiały uznać wyższość rywali – Tęcza przegrała w Obornikach, natomiast Dzierżoniów minimalnie uległ Świebodzinowi.

W Naszej drużynie w porównaniu do pierwszego meczu nastąpiło kilka zmian, w składzie nie znaleźli się Kąkolewski i Nowaczyk, byli natomiast (nieobecni tydzień wcześniej) Piątek, Napierkowski oraz Omar. Do składu wrócił także Dawid Graf, który wcześniej zapowiadał zakończenie kariery – dziękujemy za jego zmianę decyzji, liczymy na jego doświadczenie oraz charyzmę!

Pierwsza połowa spotkania to gra “bramka za bramkę”, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi (7:9 w 19′, 9:11 w 26′). Bardzo dobrze w mecz wszedł Weiss, który zdobył w tej części 4 bramki.
Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień gospodarzy, jednak już w 36min Tęcza za sprawą Piątka, Olejnika i Napieralskiego wychodzi na prowadzenie. Dobra postawa bramkarzy obu zespołów oraz solidna gra obronna nie dała zgromadzonym 150 kibicom wielu atrakcji. Ostatnie 5 minut to już popis Tęczy: trzy bramki zdobyte przez Napierkowskiego (2) i Olejnika, żadna bramka nie stracona i pierwsze 3 punkty zostały dopisane na konto Naszej drużyny!

Trener Dawid Nowak: “Z Dzierżoniowa przywieźliśmy bardzo ważne 3 punkty. Graliśmy na małej skuteczności, ale z bardzo małą ilością strat. Lepiej zachowaliśmy się w końcówce meczu i to my cieszyliśmy się po końcowej syrenie”.

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Weiss (5 bramek), Piątek (4), Pacała (3), Napieralski (3), Napierkowski (3), Olejnik (2), Gessner (2), Graf (1), Musielak (1), Landzwojczak, Szłapka, Cierniewski

Najwięcej dla Żagwi: Batko (8)