Kolejna wygrana seniorów

Po trzech kolejnych wygranych – z Legnicą, Świebodzinem i Wolsztynem – apetyty na pewno były wysokie przed sobotnim meczem. Jednak do Kościana przyjeżdżał zespół nieobliczalny, grający na dużej frajdzie i bez ciśnienia – wystarczy rzucić okiem na fanpage zespołu, żeby przekonać się, jaką wesołą paczką jest drużyna Trójki Nowa Sól. Co więcej, zawsze mają wsparcie z trybun licznie podróżującej wraz z nimi grupy Klubu Kibica. Jednak na pewno nie przyjechali do Kościana zawiązywać nowych znajomości, a dodatkowo wiemy nie od dziś, że Tęcza nie lubi grać w roli faworyta. Wynik meczu na pewno nie był łatwy do przewidzenia, dlatego na trybunach zasiadło łącznie aż 400 kibiców chcących zobaczyć to widowisko na własne oczy!

Tęcza rozpoczęła od mocnego akcentu i po 8 minutach mieliśmy już 5:1! Szybka kombinacyjna gra w ataku plus szczelna obrona wywoływały aplauz na trybunach. Jednak trener przyjezdnych wziął czas, aby poukładać ustawienie zespołu Trójki. Przyniosło to zamierzony efekt w postaci 3 bramek z rzędu. Nie minął nawet kwadrans gry, a kibice zaczęli się zastanawiać nad tym, kto ma być bohaterem dzisiejszego meczu – zawodnicy czy sędziowie.. Raz za razem podejmowali kontrowersyjne decyzje, a 3 kary dwuminutowe przy grze na pograniczu faulu, ale jednak bez zbytniej agresji czy złośliwości były delikatnie mówiąc kontrowersyjne. No ale skupmy się na meczu – mało dokładna gra w wykonaniu Tęczy pozwoliła gościom na dojście na remis 7:7 w 19 minucie. Jednak ostanie 10 minut Kościaniacy zwierają szyki, zdobywają 5 bramek, wspólnie z Noskowiakiem szczelnie murują obronę i po pierwszej połowie na tablicy wynik 12:8.

Drugą połowę rozpoczyna bramką Olejnik, który wraca po 3 meczach przerwy spowodowanych kontuzją i w całym meczu rzuca 5 bramek! Kolejne minuty to utrzymywanie przewagi 5-6 bramek przez gospodarzy. Od 42 minuty Tęcza zdobywa 2 bramki na każdą 1 bramkę Nowej Soli dzięki czemu po kolejnych 10 minutach prowadzimy nawet 11 bramkami! Drużyna Nowej Soli spuszcza głowy i kiedy wydaje się, że dobicie przeciwnika to tylko kwestia formalności trener Nowak decyduje się na wprowadzenie drugiego obrotowego kosztem zdjęcia z parkietu bramkarza. Manewr taki obserwujemy od jakiegoś czasu w światowym handballu w przypadku gry w osłabieniu, ale trener motywuje swoją decyzję w wywiadzie pomeczowym tym, że “chciał dać pograć wszystkim chłopakom”. Czy to była dobra decyzja? Wobec przegranej w ostatnich 5 minutach 2:7, zdobytych dwóch bramkach przez bramkarza gości oraz ogólnego chaosu w grze ofensywnej… Może niech każdy odpowie sobie na to pytanie, zwłaszcza że ponoć wygranych się nie sądzi. Oczywiście gratulujemy naszym zawodnikom kolejnych 3 punktów! A drużynie z Nowej Soli gratulujemy głośno dopingujących przez cały mecz kibiców i mówimy – do zobaczenia u Was!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra na wyjeździe z 7 drużyną II ligi – zespołem UKS Orlik Brzeg (6z – 2r – 4p).

MKS Tęcza Folplast Kościan – UKS Trójka Nowa Sól 31:25 (12:8)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (5), Olejnik (5), Krystkowiak (4), Gessner (3), Weiss (3), Babiarczyk (2), Dymkowski (2), Napierała (2), Piątek (2), Wesołek (2), Haryk (1), Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Nowej Soli: Orliński i Wysocki (po 4).