Starcie z nieoczekiwanym beniaminkiem

W niedzielę o godzinie 15. sezon zainagurują nasi zawodnicy. Szczypiorniści Tęczy udadzą się w daleką podróż do Dzierżoniowa. Sowie Żagiew zeszły sezon zakończyło na 5. miejscu drugiej ligi, jednak po wycofaniu się SPR – u Gorzyce Wielki oraz Dzięwiątki Legnica, wraz z Orlikiem Brzeg zespół zasilił szeregi pierwszej ligi regionalnej grupy B.

Mało wiemy o personaliach ekipy z Dzierżoniowa, lecz wydaje się, że najlepsi strzelcy z poprzedniej kampanii nadal będą przywdziewać trykoty drużyny z Dolnego Śląska. I tak Batko, Błażkiewicz, Wąsiński i Adamek zdobyli odpowiednio 69, 57, 57 i 51 trafień. Zespół, którego nowym szkoleniowcem został Krzysztof Mistak w minionych rozgrywkach schodził pokonany tylko dwa razy we własnej hali. Potrafili rozprawić się na swoim parkiecie między innymi ze zwycięzcą ligi, czyli Liderem Swarzędz. W naszych szeregach również doszło do zmian na stanowisku trenera. Pierwszym szkoleniowcem został Fryderyk Musiał, natomiast funkcję jego asystenta pełnić będzie dobrze nam znany Dawid Nowak. Damian Krystkowiak, Dawid Graf oraz Eryk Napieralski zrezygnowali z dalszej gry. Szczególnie ubytek tego ostatniego, czyli grającego na prawej stronie ( zarówno rozegranie, jak i skrzydło ) może okazać się sporym osłabieniem. W dwóch ostatnich sezonach był jednym z najlepszych naszych strzelców. Dobrym ruchem wydaje się pozyskanie Mateusza Lubiewskiego, który jest nominalnym środkowym rozgrywającym plus młodzi wychowankowie, którzy zasilą pierwszy zespół.

W większości sparingów kościaniacy prezentowali się z przyzwoitej, bądź dobrej strony, ale nie o wynik w tych spotkaniach chodziło. Teraz zaczynam granie o punkty i ważne, żeby wejść dobrze w sezon. Po ostatnich latach w pierwszej lidze faworytem jest Tęcza, jednak spodziewam się ciężkiego spotkania. Myślę, że jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie, to wrócimy z parkietu beniaminka z trzema oczkami. I tego właśnie Wam Panowie życzę! Powodzenia i waaaaalczymy!

zdjęcie: Ewa Gucińska

tekst: Paweł Stelmaszyk

One comment

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *