Trójka za trzy punkty

Znawcy piłki ręcznej w Kościanie mogli się spodziewać trudnej przeprawy z zespołem z Nowej Soli, ze względu chociażby na historię meczów z tą drużyną czy też specyficzny, bardzo żywiołowy charakter gry. Nie inaczej było w piątek 30.10, kiedy to Tęcza zawitała na halę UKSu.

Początek spotkania zdecydowanie na korzyść Tęczy, w 10min wynik 1:6 na tablicy. Jednak Trójka nie zamierzała tanio oddać skóry – konsekwentną grą w obronie oraz pieczołowicie dopracowanymi zagrywkami w ataku bardzo szybko doszła na dwie bramki. Dobra postawa naszego bramkarza – leczącego się jeszcze Noskowiaka bardzo dobrze zastępował Omar – nie pozwoliła dojść miejscowym na remis. Druga połowa bardzo podobna pod względem konsekwentnej gry obu zepołów – to co udało się Tęczy obronić, natychmiast tracili w ataku. Sam trener Nowak w wywiadzie pomeczowym wspomni o mnogości strat w ataku (m.in. kara dla Misiaczyka za faul ataku). Takie mecze jednak też trzeba wygrywać i na całe szczęście dzięki dobrej postawie Napierały i Piątka na środku rozegrania trzy punkty pojechały do Kościana.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra 07.11.2020 u siebie z zespołem SPR Oleśnica – transmisja na KLIN TV.

UKS Trójka Nowa Sól – MKS Tęcza Folplast Kościan 25:27 (10:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Wesołek (5), Grzesiak (4), Napierała (4), Przekwas (4), Dymkowski (3), Graf (2), Krystkowiak (2), Piątek (2), Misiaczyk (1), Haryk, Jackowski, Kaniewski, Michalak, Weiss.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Nowej Soli: Orliński (9).

Kary:
TRÓJKA: 14 min
TĘCZA: 14 min

Karne:
TRÓJKA: 5/6
TĘCZA: 3/6

Sędziowali: FAHNER Filip – KUBIS Łukasz

Widzów: BRAK

zdj: MMF Fotografia Sportowa Jarek Chróściel (cała galeria TUTAJ)
tekst: Wojciech Szymkowiak

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *