Zapowiedź sezonu 2021/2022

Jesteśmy niespełna tydzień od rozpoczęcia ligowych zmagań, więc pokuszę się o małą zapowiedź, a jednocześnie jakieś swoje osobiste przemyślenia, co do zbliżającej się kampanii. Nadchodzący sezon będzie dość specyficzny, bo aż pięć na dwanaście zespołów będzie miało miano beniaminka ( TS Zew Świebodzin, ŚKPR Świdnica, EUCO – UKS Dziewiątka Legnica, UKS Trójka Nowa Sól i nasz ekipa ). Do tego będziemy mierzyć się z SPR-em BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskiem, SPR-em Szczypiorniak Gorzyce Wielkie, MKS-em Real – Astromal Leszno, KU AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego, UKS-em Olimp Grodków, SPR-em GOKiS Kąty Wrocławskie oraz WKS-em Grunwald Poznań. I tutaj wydaje się, że dwie ostatnie drużyny są faworytami do wygrania I ligi regionalnej grupy B.

Grunwald ostatnie zmagania zakończył z ogromną przewagą nad pozostałymi wymienionymi ekipami i chociaż do Gorzowa Wielkopolskiego odszedł czołowy strzelec drużyny, to wydaje się, że ekipa ze stolicy Wielkopolski ma kim straszyć i będzie na pewno bardzo groźna. Dodatkowo poznaniacy nie ukrywają i mówią wprost, że ligę chcą po prostu wygrać.

Ekipa z Kątów Wrocławskich ma wyrównaną kadrę, dodatkowo wzmocnioną kilkoma graczami z Dziewiątki Legnica, co może skutkować dobrym wynikiem na koniec sezonu. Uważam, że naprawdę mogą bardzo mocno włączyć się do walki o pierwsze miejsce.

Groźne będą zespoły z Zielonej Góry i Obornik Śląskich. Ci pierwsi w zeszłym sezonie zaliczyli dobrą końcówkę, wygrywając 3 z 4 ostatnich spotkań. W poległym polu zostawili właśnie ekipy, które będą rywalizować w grupie B I ligi regionalnej. Na pewno lewa strona zespołu z Zielonej Góry z Cyprianem Kociszewskim i Adrianem Franaszkiem wiedzie prym w grze ofensywnej.

Drużyna Obornik już od kilku lat ogrywa się na poziomie I ligi i na czele z Kamilem Ramiączkiem będzie chciała pokazać najlepszą piłkę ręczną, jaką są w stanie zaprezentować. Kto wie, może zakotwiczą gdzieś w górnych rejonach tabeli.

Ekipa z Gorzyc Wielkich ” dobrała ” kilku młodych zawodników i będzie ciężkim rywalem, szczególnie na własnym parkiecie, a to, że Paweł Dutkiewicz umie wyczarować coś z niczego wiadomo nie od dziś.

Olimp Grodków nazwałbym ligowym średniakiem. Drużyna UKS jak ma dzień, to może napsuć krwi najlepszym i wydaje się, że podobnie jak Szczypiorniak, będą groźni u siebie.

Zobaczymy, co pokaże Real – Astromal Leszno. Na koniec poprzednich rozgrywek uplasowali się tuż przed ekipami z Grodkowa i Gorzyc Wielkich mimo, że wszystkie trzy drużyny miały w dorobku po 14 punktów.

Co do beniaminków, to wydaje się, że spore osłabienie spotkało Dziewiątkę Legnica. Jak już wspominałem, kilku graczy odeszło do Kątów Wrocławskich, a dodatkowo kołowy Stańko przeszedł do Siódemki Miedź Legnica.

ŚKPR Świdnica pozyskał kilku nowych graczy, w tym bramkostrzelnego w barwach Żagwi Dzierżoniów Galika. Ubytkiem będzie brak Pawła Starosty na środku rozegrania.

Zobaczymy, czy dobrą robotę potwierdzą w Nowej Soli gracze wraz z trenerem Alanem Raczkowiakiem. Do Trójki z naszego zespołu odszedł Artur Dymkowski i pewnie jak to bywało w poprzednich sezonach ” kilka ” bramek dorzuci ( z nami Arczi będzie miał zamkniętą drogę do bramki 😉 ).

TS Zew Świebodzin lekko przemeblował skład, bo do Wolsztyniaka odszedł Mariusz Rogoziński, a jak wiemy, po roku przerwy do Tęczy wrócił Kamil Gessner. Do ekipy ze Świebodzina również przyszło kilku nowych graczy i wydaje się, że jakościowo drużyna stoi na podobnym poziomie, co rok wcześniej, a co za tym idzie, będzie grać twardo i zdobywać kolejne punkty.

Wiemy, kto odszedł z naszego zespołu, kto się pojawił… A na co w nadchodzących rozgrywkach stać naszą drużynę? Oczywiście, chciałoby się, żeby Tęcza wygrała ligę i tak dalej… Twardo stąpając po ziemi myślę, że lokaty 5/6 są w naszym zasięgu. 3/4? Przy odrobinie szczęścia też. 7/8? Nie byłby to jakiś tragiczny wynik, bo raczej celem na ten sezon jest po prostu spokojne utrzymanie, wszystko wyżej będzie brane z pocałowaniem ręki. Wydaje mi się, że mimo wszystko liga jest bardzo wyrównana. Z każdym można zarówno wygrać, jak i przegrać, a wszystko i tak na końcu zweryfikuje parkiet. Mnie również, bo trochę z lokalnym patriotyzmem i nadzieją stawiam na miejsce czwarte Tęczy na koniec rozgrywek. Zobaczymy, co z tego wyjdzie 😉

zdjęcie: Ewa Gucińska

tekst: Paweł Stelmaszyk

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *