Zwycięskie karne młodzików!

Drugie spotkanie w tym roku i druga wygrana – to dorobek drużyny młodzików pod wodzą trenera Szatkowskiego! W poprzedniej kolejce nasza zdolna młodzież wygrała we Włoszakowicach 29:27, a w środę 17.01 podejmowała na własnym parkiecie faworyzowaną drużynę MKS Poznań I.

Pierwsza połowa była wyrównana tylko do 10 minuty, później inicjatywę przejęli goście. Wynik po pierwszej połowie 12:16. Druga połowa to wyrównana walka, dobra gra w defensywie Tęczy i wreszcie w 40 minucie remis po 25! Końcowe minuty to mnóstwo nerwów, jednak to goście muszą gonić wynik i w ostatnich sekundach trafiają na remis – tablica po 50min pokazał 32:32. W rzutach karnych nasza drużyna trafia bezbłędnie – karny z 7 metrów na bramkę zamieniają kolejno Witkowski, Stężycki, Chruścicki, Naglik oraz Michalik! Czaiński broni rzut Stanisławskiego i dwa bardzo ważne punkty zostają w Kościanie! Brawo!

MKS Tęcza Kościan – MKS Poznań I 32:32 (12:16) k. 5:4

TĘCZA: Czaiński (br), Michalik (15), Naglik (8), Stężycki (6), Olejniczak (2), Chruścicki (1), Jankowiak, Guciński, Kaczmarek, Witkowski, Perz, Wojciechowski, Mizera, Józefiak, Tyczewski.
Trener: Rafał Szatkowski. Kierownik drużyny: Karol Kaniewski.
Nieobecni: Wesołek, Czapla