Derbowo na koniec rundy

Już za niecałe 24 godziny nasi zawodnicy rozpoczną ostatnie spotkanie w tym roku. W Gorzycach Wielkich na pewno nie będzie łatwo o zwycięstwo, ale żeby co najmniej utrzymać 8. lokatę w tabeli, to trzeba zdobyć jutro punkty.

Jutrzejsi gospodarze ligowe zmagania rozpoczęli od zwycięstwa nad akademikami z Zielonej Góry 29:27. W 2. kolejce przegrali w Świdnicy 32:30, następnie rozbili 26:15 ekipę z Leszna. 4. kolejka to przegrana w Nowej Soli 31:30, następnie zwycięstwo u siebie 31:30 z Dziewiątką Legnica. Później przyszła porażka w Poznaniu 31:24 oraz 29:35 na własnym parkiecie z Zewem Świebodzin i wysoka przegrana w Kątach Wrocławskich 38:24. W 9. kolejce dosyć nieoczekiwanie drużyna z Gorzyc Wielkich pokonała wicelidera z Obornik Śląskich 31:27, prowadząc do przerwy, aż 13:4! W ostatnim pojedynku SPR przegrał w Grodkowie 33:30.

Nasi zawodnicy w poprzedniej kolejce wygrali z Dziewiątką Legnica 36:28. W pierwszym meczu Tęcza zremisowała w Poznaniu po 20, następnie wygrała u siebie 26:20 z ekipą z Zielonej Góry i 24:25 w Świebodzinie. Kolejne mecze, to porażki u siebie ze Świdnicą 29:32, w Kątach 29:21, u siebie z Lesznem 24:28 i w Obornikach Śląskich 39:23, które zostały przełamane na własnym parkiecie zwycięstwem z Trójką Nowa Sól 33:27. W przedostatnim spotkaniu Tęcza przegrała w Grodkowie 33:27.

Tęcza mierzyła się ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie dwukrotnie w lidze w sezonie 2019/20. W Gorzycach lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 34:32, natomiast w rewanżu po niebywałej pogoni za przeciwnikiem, kościaniacy wygrali 31:29. Trzeba dodać, że w tym sezonie zespół z Gorzyc wygrał w Kościanie 35:27 w ramach Pucharu Polski.

SPR ma na koncie 12 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli, tuż za naszą drużyną. Łatwo nie będzie, ale myślę, że jesteśmy w stanie ” ugryźć ” rywala. Potrzeba pełnej koncentracji i zaangażowania w 100% od pierwszej do ostatniej minuty! Trzymamy kciuki, żeby ostatnie spotkanie poszło po naszej myśli! Powodzenia Panowie!

tekst: Paweł Stelmaszyk