Sobota, a jednak Piątek

Pewnie w sobotnie, wczesne popołudnie gracze Tęczy pokonali EUCO – UKS Dziewiątkę Legnica. Swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał wybrany MVP meczu – Tomasz Piątek.

Nasi bardzo dobrze weszli w ten pojedynek. Wynik meczu otworzył Damian Krystkowiak, a w 7. minucie było już 4:0. Po 11. minutach kościaniacy prowadzili 9:3. Po 22. minutach rywalizacji podopieczni Dawida Nowaka uzyskali najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu, było już 15:6. Tęcza grała dobrze w obronie, co pozwalało grać z kontry, a i w ataku pozycyjnym wyglądało to nienajgorzej. Dodatkowo kilka piłek w bramce odbił Adam Noskowiak. Goście na chwilę zdołali zbliżyć się na sześć trafień, ale do przerwy miejscowi prowadzili pewnie 19:12. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć przez pierwsze 3 minuty żaden z zespołów nie pokonał bramkarza rywali. Miejscowi mocno stali w obronie, co pozwalało wyprowadzać od czasu do czasu kontrę. W 37. minucie po bramce wcześniej wspomnianego Piątka, było 23:14. Kolejne minuty, to trochę słabsza postawa Tęczy, bo w 44. minucie po trzech bramkach z rzędu zrobiło się 27:21. Po przerwie na żądanie dla trenera Dawida Nowaka, kościaniacy wrócili do swojej gry. W 49. minucie zrobiło się 32:24 i jasnym było, że 3 punkty zostaną w Kościanie. Ostatnie 10 minut, to w zasadzie gra bramka za bramkę. Ostatecznie gospodarze pokonują ostatni zespół w ligowej tabeli 36:28 i mogą przygotowywać się do meczu w Gorzycach Wielkich, gdzie będziemy kończyć rundę jesienną.

W sobotę nie było słabego punktu i raczej wszyscy zagrali dobrze. Cieszy postawa Piątka, szczególnie w ataku, bo do dobrej gry obronnej zdążył już przyzwyczaić. Rzucał z kontry, rozegrania, a nawet dwie jego bramki wpadły z koła… Dobry mecz Gessnera na prawym skrzydle. Bardzo dobra defensywa, choć straconych 28 bramek może na to nie wskazywać. Mi jednak podobała się walka w obronie i zaangażowanie. Z takim nastawieniem chciałbym zobaczyć zespół w najbliższą sobotę.

Warty odnotowania jest również debiut w I. zespole Tęczy niespełna 18. letniego Borysa Naglika. Nominalny środkowy rozegrał kilka minut na lewym skrzydle. Gratulujemy i życzymy kolejnych występów! 😉

Wypowiedź trenera Dawida Nowaka po meczu:

Mecz, który musieliśmy wygrać, a wiadomo jak się takie mecze gra – nerwowo i podejmuje się złe decyzje. Na szczęście dobrze zaczęliśmy od wysokiego prowadzenia, co spowodowało że mogliśmy grać spokojnie. Na ten “spokój” zapracowaliśmy bardzo dobrą grą w obronie i wysoką skutecznością rzutową. Nawet nieznośna ilość strat nie mogła nam przeszkodzić w pewnym zwycięstwie.