Derby Kościana!

W środę 15.11 na Hali ZSP im Ratajczaka przy ul. Wielichowskiej odbyły się Derby Miasta Kościana w piłce ręcznej Juniora Młodszego między podopiecznymi trenera Tomasza Frąckowiaka oraz Rafała Szatkowskiego. Drużyny MKS Tęcza I rocznik 2001 jak i MKS Tęcza II rocznik 2002 na parkiet wyszły bardzo zmotywowane. W bratobójczej walce każda drużyna nastawiała się na zwycięstwo i zdobycz punktową.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że to MKS I będzie dyktował warunki meczu, co w dalszej grze okazało się złudne. Młodsi szczypiorniści postawili wysoko poprzeczkę. Stopniowo odrabiane straty bramkowe zespołu trenera Szatkowskiego oraz gra obu drużyn” bramka za bramkę” zakończyła pierwszą połowę wynikiem remisowym 15:15. I mecz zaczynał się od początku. Drugą połowę dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Frąckowiaka rzucając dwie bramki. Przez konsekwentną grę i dużą skuteczność zawodnicy Tęczy II wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Starsi nie poddając się w 59 min doprowadzili do remisu trafiając dwie bramki z rzędu. Zapachniało remisem i rzutami karnymi. Jednak na ostatnie piętnaście sekund bramka Tęczy I została pusta i to w nią wpadła ostatnia bramka tego emocjonującego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 26:27 dla zawodników trenera R. Szatkowskiego. Warto zwrócić uwagę że piłkę umieścił tam rzutem bezpośrednim bramkarz Tęczy II Witkowski Wiktor, który w spotkaniu miał nieprawdopodobną skuteczność w bramce i zasłużył na miano najlepszego zawodnika meczu. Warto zaznaczyć, że zawodnicy obu zespołów zasługują na pochwałę za walkę i świetne widowisko.

MKS Tęcza Kościan – MKS Tęcza II Kościan 26:27 (15:15)

TĘCZA: Ćwiertnia, Jackowski J. (obaj br), Grzesiak (8), Frąckowiak (7), Kaniewski (5), Szczepaniak (3), Bartkowiak (2), Kozica (1), Andrzejewski, Jackowski F., Krupka, Michalak, Pieśniak
Trener: Tomasz Frąckowiak

TĘCZA II: Witkowski (br)(1), Dziubała (7), Kędziora (4), Michalik (4), Stężycki (4), Owczarczak (3), Kociemba (2), Nowak (1), Świca (1), Guciński.
Trener: Rafał Szatkowski.