Derby od przeszło dekady

Już jutro do Kościana na derbowe starcie przyjedzie MKS Real – Astromal Leszno. Zapowiada się ciężkie spotkanie, ponieważ goście z takim samym dorobkiem punktowym plasują się oczko niżej w ligowej tabeli, niż Tęcza.

Zawodnicy z Leszna grają w kratkę, u siebie wygrywają natomiast na parkietach swoich rywali zdobyli na razie jeden punkt. W pierwszej kolejce podopieczni Macieja Wieruckiego ulegli w Obornikach Śląskich jak dotąd niepokonanemu SPR – owi 19:24. W 2. kolejce pokonali na własnym parkiecie Olimp Grodków 31:30, by tydzień później wysoko przegrać w Gorzycach Wielkich 36:25. W czwartym pojedynku zespół z Leszna wygrał z akademikami z Zielonej Góry 28:23, a przed tygodniem po emocjonującej końcówce i rzutach karnych musiał uznać wyższość naszego niedawnego rywala, ŚKPR – u Świdnica. Po regulaminowym czasie gry było po 30. Najlepszym strzelcem jutrzejszych gości jest lewy rozgrywający – Kacper Jaszkiewicz, który do tej pory zdobył 27 bramek.

Tęcza natomiast dobrze weszła w sezon remisując w Poznaniu po 20. Następne dwa mecze, to dwa zwycięstwa. Najpierw u siebie z AZS – em Zielona Góra 26:20, następnie w Świebodzinie 25:24. Niestety, ostatnie dwie kolejki naszych zakończyły się dwoma porażkami. Kościaniacy w 4. kolejce ulegli na własnym parkiecie ekipie ze Świdnicy 29:32, a przed tygodniem lider z Kątów Wrocławskich okazał się lepszy i wygrał we własnej hali 29:21.

Tak jak wspominałem, obie drużyny mają tyle samo punktów, po siedem. Tęcza jest 6. w tabeli, Real – Astromal 7., więc będzie to spotkanie o przysłowiowe 6 punktów. Kto wygra, ten odskoczy od rywala zza miedzy. My wierzymy, że kościański zespół przełamie się po dwóch porażkach i 3 punkty zostaną w Kościanie! Panowie, dajmy z siebie wszyscy maksa, Wy na parkiecie, a my na trybunach i razem wygrajmy ten mecz! Pooowodzenia! ??????????

Ostatni raz derbowy dwumecz z zespołem z Leszna miał miejsce w sezonie 2010/2011! I tak, w 5. kolejce, 16.10.2010 roku, Tęcza uległa na własnym parkiecie, aż 18:30 przegrywając do przerwy 8:14! W rewanżu, w 18. kolejce, 26.02.2011 roku również wysoko wygrał ” Arot ” ( dawny człon nazwy gości ). Tym razem leszczyński zespół pokonał Tęcze 34:21 prowadząc po pierwszej połowie 19:7. 10 lat minęło od ostatniego spotkania derbowego o punkty i liczymy, że jutro napiszemy nowy rozdział w tych potyczkach! 😉

P.S

Warto zaznaczyć, że ekipa gości we wspomnianym sezonie 2010/2011 wygrała drugoligowe rozgrywki i od tego momentu, aż po dzisiejszy dzień gra w I. lidze.

zdjęcie: Ewa Gucińska

tekst: Paweł Stelmaszyk

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *