Obrona kontra atak

Już w sobotę do Kościana w ramach 4. kolejki I ligi regionalnej grupy B zawita ŚKPR Świdnica. Zespół młody, ale już doświadczony. Wydaje się, że podobnie jak bywało w ostatnich sezonach, i tym razem będziemy świadkami wyrównanego pojedynku.

Niech nie zmyli państwa 8. pozycja, jaką goście zajmują w ligowej tabeli. Po pierwsze, to dopiero początek rozgrywek, a po drugie, przegrali dwa razy nieznacznie. W Grodkowie ulegli Olimpowi 30:33, a przed dwoma tygodniami w Zielonej Górze 32:33. Do tego w 2. kolejce pokonali u siebie 32:30 SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Nasz zespół, jak pewnie większość doskonale pamięta na inaugurację sezonu przywiózł punkt z Poznania po remisie 20:20 i przegranych rzutach karnych, następnie wygrał z AZS – em Zielona Góra 26:20, by w ostatnim spotkaniu ligowym po emocjach przez 60 minut wyszarpać 3 punkty, zwyciężając 25:24 w Świebodzinie. W ekipie ze Świdnicy prym, jeśli chodzi o zdobywanie bramek na początku tej kampanii, wiedzie środkowy rozgrywający – Michał Wojtala i na pewno będzie trzeba zwrócić na tego zawodnika uwagę.

Dotychczasowe wyniki mówią same za siebie, Tęcza rzuca nienajwięcej bramek, ale defensywa plus bramka robią różnicę. Goście natomiast mają mocną ofensywę lecz nie imponują w tyłach. Dwa inne style, zobaczymy, który okaże się bardziej skuteczny. My mamy nadzieję… Tam mamy nadzieję, gorąco wierzymy, że 3 punkty zostaną w Kościanie! Panowie, będzie się trzeba napracować, ale godzina walki i zaangażowania w sobotę i bierzemy pełną pulę! Kibice z trybuny Wam pomogą, to jest bardziej, niż pewne! POWODZENIA! ???????????

Ostatnie pojedynki:

Sezon 2020/21

Tęcza 35:31 ŚKPR

ŚKPR 30:27 Tęcza

Sezon 2019/20

Tęcza 29:30 ŚKPR

Mecz rewanżowy nie odbył się

Sezon 2016/17

Tęcza 26:35 ŚKPR

ŚKPR 40:23 Tęcza

zdjęcie: Ewa Gucińska

tekst: Paweł Stelmaszyk

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *