Zabrać 3 punkty po zmianie

Już jutro o godzinie 19. nasi szczypiorniści rozpoczną spotkanie w Zielonej Górze. Będzie to premierowy mecz na stanowisku pierwszego szkoleniowca trenera Kamila Hanuszczaka, który zastąpił Dawida Nowaka. Korzystając z okazji, z tego miejsca chciałbym w swoim imieniu podziękować trenerowi Nowakowi za swój wkład w seniorski zespół. Były spotkania gorsze i lepsze, awansu i wicemistrzostwa drugiej ligi nikt nie odbierze, powodzenia dalej! Trenerowi Hanuszczakowi również życzę powodzenia i mam nadzieję, że wyniki będą go bronić, kibicuję mocno! Ale wróćmy już…

Jutrzejsi gospodarze nie zagrali meczu przed dwoma tygodniami, ich pojedynek z Gorzycami został przełożony. Pamiętamy, że kościaniacy w tym czasie ulegli u siebie Grunwaldowi 27:34. W pierwszym spotkaniu w Kościanie Tęcza wygrała 26:20, ale to akademicy plasują się wyżej w tabeli. AZS zajmuje 6. miejsce, nasz zespół jest 8. mimo, że zagraliśmy jeden mecz więcej. Z tego, co mówi trener Ireneusz Łuczak, gospodarze przystąpią do rywalizacji lekko osłabieni, szczególną uwagę przykuwa brak Adriana Franaszka, jednak i tak grając u siebie AZS jest piekielnie groźny. Trzeba nadmienić, że lider z Kątów Wrocławskich przegrał jedyny mecz w pierwszej rundzie właśnie w Zielonej Górze.

Myślę, że żadnego z naszych graczy motywować po porażce z Grunwaldem nie trzeba. Dodatkowo zwycięstwo w Zielonej Górze dałoby nam awans przed AZS, więc Panowie, do boju, walczymy od początku i niech żyją wszyscy, włącznie z ławką rezerwowych! Powodzenia! Transmisja z tego spotkania będzie dostępna na facebooku: KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Oglądajcie, kibicujcie i trzymajcie kciuki!

zdjęcie: Ewa Gucińska

tekst: Paweł Stelmaszyk

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *