Pod pełną kontrolą

Poszli za ciosem

Pierwsza Połowa

Po zwycięstwie nad Obornikami Śląskimi nasz zespół sprawił kolejną niespodziankę. W niedziele pokonał akademików z Zielonej Góry na ich parkiecie. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. W 10. minucie było po 4. Następnie zarysowała się lekka przewaga kościaniaków, którzy po 18. minutach prowadzili 8:5. Zielonogórzanie zdobyli dwie bramki i mieli okazję na remis. Siódemkę gospodarzy obronił jednak Adam Noskowiak. Do przerwy Tęcza powiększyła swoje prowadzenie. Było 9:12

Druga część Spotkania

Na początku drugiej części pojedynku bramkarza rywali dwa razy pokonał Michał Przekwas. W 32. minucie mieliśmy najwyższe prowadzenie podopiecznych Kamila Hanuszczaka. Niestety, nasi od tego momentu zanotowali jedenastominutowy przestój w ataku. Miejscowi w tym czasie umieścili cztery razy piłkę w bramce i w 44. minucie zrobiło się 13:14. Dwie minuty później AZS od bardzo dawna wyrównał, był remis po 16. Jeszcze na 5 minut do końca było po 20 ( w międzyczasie karnego obronił Amir, a czerwoną kartkę obejrzał Dawid Wesołek ). Kolejne 3 minuty, to dobra gra w obronie naszych, plus interwencja Adam. Na dwie i pół minuty przed końcową syreną było 20:23. Gospodarze doszli jeszcze na 22:23, ale na więcej nie starczyło czasu i ostatecznie kościaniacy wywieźli cenne 3 punkty z Zielonej Góry.

Dobrze i mocno zagraliśmy w obronie i to chyba było kluczowe. Gospodarze przez to często byli niedokładni w sowich akcjach ofensywnych. Ponad to dobrą pracę w bramce wykonał Nosek. Momentami mecz szarpany, ale najważniejsze, że 3 punty pojechały do Kościana. Brawo, gratulacje Panowie! Już w sobotę czeka nas bardzo istotne spotkanie z Olimpem Grodków.

Bramki dla AZS – u zdobyli: Młynkowiak 4, Zyber 4, Stępień 3, Kociszewski 2, Należyty 2, Chałupka 2, Jaszczuk 2, Matela 1, Ryniec 1, Staradupkin 1,

Bramki dla Tęczy zdobyli: Przekwas 4, Graf 4, Napieralski 4, Olejnik 2, Miessner 2, Wesołek 2, Grzesiak 2, Piątek 2, Krystkowiak 1,

Wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu w radio zachód oraz radio index 96 fm: