Dwumecz i podział punktów z przewagą Tęczy

W poniedziałek 26.02 na wyjeździe, a w środę 28.02 b.r. na własnym parkiecie mecze rozgrywał zespół Juniora Młodszego z zespołem Nielby I Wągrowiec w rozgrywkach grupy finałowej o mistrzostwo wielkopolski w piłce ręcznej. Pierwsze wyjazdowe spotkanie w Wągrowcu to bardzo wyrównany poziom obu zespołów. Pierwsza połowa do 27 minuty to wyrównane spotkanie z przewagą raz Tęczy, raz Nielby – jednak po trzech trafieniach z rzędu to zawodnicy z Wągrowca schodzili do szatni z jednobramkową przewagą. Druga połowa to praktycznie odzwierciedlenie pierwszej, pod koniec rzucone dwie bramki Nielby dają wynik końcowy 28:26. Zaznaczać trzeba, że drużyna na wyjazd pojechała w okrojonym składzie 8 grających zawodników – co by nie powiedzieć “tanio skóry nie sprzedali”, a gdyby nie zmęczenie oraz brak zawodników na ławce wynik mógł być zdecydowanie inny.

Nielba Wągrowiec – MKS Tęcza Kościan I 28:26 (14:13)

TĘCZA: Jackowski J. (br), Grzesiak (9), Kaniewski (8), Szczepaniak (3), Andrzejewski (2), Jackowski F.
(2), Krupka (1), Michalak (1).

Kontuzje: Pieśniak
Nieobecni: Frąckowiak, Bartkowiak, Ćwiertnia

Kary:
WĄGROWIEC: 12 min
KOŚCIAN: 6 min

Karne:
WĄGROWIEC: 2/4
KOŚCIAN: 2/2

Drugie rewanżowe spotkanie już na „Rataju” wyglądało inaczej. Trener Tomasz Frąckowiak miał do dyspozycji cały grający zespół z wyjątkiem Ł. Pieśniaka, który wraca w piątek do treningów po operacji barku. Wyrównane spotkanie trwało do 17 min, po której to Tęcza Kościan przejęła inicjatywę i mimo dobrej gry w obronie Nielby wyszła na prowadzenie 17: 11. W 36 minucie czerwoną kartkę otrzymuje po uprzednich 3 karach dwuminutowych Jędrzej Kaniewski, co skutkowało zejściem z boiska. Jednak dobra dyspozycja całego zespołu – zdobywanie bramek przez wszystkich naszych zawodników oraz bardzo dobra gra w obronie doprowadziła do wygranej. Dobrze spisujący się w tym dniu Tobiasz Andrzejewski zdobywcą 9 bramek wraz z duetem Grzesiak-Frąckowiak oraz z bardzo skutecznym bramkarzem Filipem Ćwiertnią przypieczętowali zwycięstwo kończąc spotkanie wynikiem 36:25.

MKS Tęcza Kościan I – Nielba Wągrowiec 36:25 (17:11)

TĘCZA: Ćwiertnia, Jackowski J. (obaj br), Andrzejewski (9), Grzesiak (7), Frąckowiak (7), Krupka (4), Kaniewski (3), Jackowski F. (2), Michalak (2), Bartkowiak (1), Szczepaniak (1).

Kontuzje : Pieśniak

Kary:
KOŚCIAN: 10 min
WĄGROWIEC: 6 min

Karne:
KOŚCIAN: 3/3
WĄGROWIEC: 2/4

Trener: Tomasz Frąckowiak
Kierownik zespołu: Karol Kaniewski

(relacja, fot K.K.)

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *