Tęcza lepsza od Wolsztyniaka

Przed rozpoczęciem sezonu wielu kibiców szczypiorniaka ucieszyło się na wieść o zgłoszeniu do rozgrywek II ligi zespołu Wolsztyniaka! Po pierwsze – drużyna z taką historią (w sobotę 16.11 cały dzień obchodzono 25-lecie klubu) nie powinna grać w III lidze! Po drugie – mecze Tęczy z Wolsztyniakiem to derby Wielkopolski – rozgrywki między klubami zawsze miały swój unikatowy wymiar, o którym wiedzieli zarówno kibice KPRu jak i Tęczy! No i po trzecie – w szeregach Tęczy gra 2 wychowanków Wolsztyniaka (Weiss i Gessner), więc dla nich wyjazd miał dużą dawkę sentymentu!

Pierwsze minuty to gra bramka za bramkę, żadna z drużyn nie zbudowała większej przewagi niż 2 bramki. Obie drużyny zdobywały bramki z dość dużą łatwością, co wywoływało euforię u licznie zgromadzonej na hali Świtezianka publiczności. Drużyna gospodarzy obchodziła tego dnia wspaniały jubileusz, więc hala wypełniła się do ostatniego miejsca. Dużym ukłonem Wolsztyniaka był wydzielony sektor dla kibiców z Kościana, którzy w liczbie 45 gardeł skutecznie wspierali zawodników! W ostatnich minutach po bramkach Wesołka i Grafa Tęcza wyszła na prowadzenie 15:17!

Druga połowa to właściwie kontynuacja gry z pierwszej połowy – jeśli któraś z drużyn zdobywała przewagę, to już po chwili ją traciła. Łącznie w całym meczu prowadzenie zmieniało się aż 10 razy! Na nasze szczęście Tęcza notuje bardzo dobry okres gry od 47 minuty i zdobywa 7 bramek z rzędu! Wolsztyniak ambitnie próbował walczyć, głównie za sprawą grającego trenera, doskonale znanego Marcina Pietruszki. Tęcza rozegrała jednak końcówkę wzorcowo, nie pozwoliła gospodarzom na zdobycie bramek kontaktowych i 3 punkty pojechały do Kościana! Zawodnicy i sztab po meczu podziękowali kibicom, zarówno przyjezdnym jak i gospodarzom – stworzyli oni wspaniałą atmosferę, która uświetniła obchody jubileuszu klubu z Wolsztyna!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w Kościanie z 9 drużyną II ligi – zespołem UKS Trójka Nowa Sól (4z – 0r – 2p).

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – MKS Tęcza Kościan 33:37 (15:17)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Gessner (9), Wesołek (6), Graf (5), Weiss (4), Dymkowski (3), Krystkowiak (3), Babiarczyk (2), Napierała (2), Piątek (2), Haryk (1), Kąkolewski.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Kontuzjowany: Olejnik

Najwięcej dla Wolsztyna: Wojtkowiak (9).